Czym jest triathlon i w jaki sposób się dobrze przygotować do wzięcia udziału w zawodach?

Osoby uwielbiające sport z reguły stawiają sobie wciąż wyższe poprzeczki. Nie wystarczy im już sam wysiłek fizyczny, chcą rywalizować z innymi oraz osiągać coraz to lepsze rezultaty. Można się zatem spodziewać, że osoba rozpoczynająca swoją przygodę przykładowo z bieganiem, za pewien czas będzie chciała wziąć udział w maratonie. Połączenie wysiłku fizycznego z rywalizacją jest bowiem o wiele ciekawsze. Niektórym po jakimś czasie nie wystarczy tylko jedna forma sportu i po czasie szukają czegoś więcej. Taką ciekawą odmianą może być na przykład triathlon.

trening

Autor: + Rainbow +
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to niesamowicie wszechstronna dyscyplina, jaka wymaga wiele wysiłku. Triathlon nazywany inaczej trójbojem to złączenie pływania, jeżdżenia na rowerze i pływania. W Polsce mamy sporo amatorów tego sportu, dlatego można z powodzeniem znaleźć miejsca, w jakich rozgrywane są zawody zarówno na szczeblu zawodowym jak i amatorskim. Jeśli chodzi o triathlon trening jest tu bardzo istotny. Musimy poświęcić na coś takiego sporo czasu przez wzgląd na to, iż mamy do czynienia nie z jedną, ale z kilkoma dyscyplinami. Jak najlepiej przygotować się do takich zawodów? Sprawdź pod tym linkiemj

Trzeba mieć świadomość, że tego typu treningi zajmują całkiem sporo czasu.

Chcesz przeczytać inne równie przydatne wskazówki? Jeżeli tak, to zobacz tutaj yerba mate zestaw dla dwojga, a niewątpliwie nie odczujesz rozczarowania.

Sporo też zależy od tego, na który dystans chcielibyśmy się zdecydować. Nie ma sensu na początek porywać się na wstępie na Ironmana, lepiej zamiast tego sprawdzić się w trasie standardowej, albo sprinterskiej. Po czasie będzie można stawiać sobie poprzeczkę oczywiście wyżej. Co ważne trzeba mieć świadomość swoich słabości i je w głównej mierze trenować. To będzie naszym kluczem do osiągnięcia czegoś. Jeśli uda nam się podciągnąć z rzeczy, które sprawiają nam trudność to również ten ostateczny wynik okaże się lepszy. Jeśli chcemy zwiększyć naszą wytrzymałość dobrze będzie poćwiczyć interwały. Jak sporym problemem jest poziom siły, to warto poćwiczyć masę. Dobre jest wbieganie lub też jeżdżenie pod górę, albo też pływanie w wodzie, w której trzeba się zmagać z falami.

ćwiczenia

Autor: Erik Nomm
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba wyznaczyć sobie plany treningowe na dłuższy czas, nastawiając się na przygotowanie się konkretnie na zawody, na których najbardziej nam zależy np. . Warto posłużyć się kalendarzem oraz rozpisać sobie poszczególne miesiące, tygodnie i dni w taki sposób, aby wiedzieć ile mamy czasu oraz jak dużo musimy trenować. Mierzmy siły na zamiary oraz zakładajmy sobie możliwe do osiągnięcia cele. To znaczy nie porywajmy się po miesiącu treningów na dystans bardzo duży, może nas to jedynie zrazić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*