Trening kulturysty latem – na czym się skupić?

Chociaż wprawiony kulturysta wie, iż treningi należy wykonywać regularnie przez całe 12 miesięcy, poszczególne pory roku mają swoje cechy charakterystyczne. Planując trening dobrze jest uwzględnić bieżącą aurę. Ćwiczenia na świeżym powietrzu mogą skutkować ograniczonym zmęczeniem organizmu, a co za tym idzie lepszymi efektami treningu.

W drugiej połowie roku, gdy wzrasta zapotrzebowanie organizmu na kalorie i dieta przebiega trochę odmiennie niż w okresie letnim, opłaca się postawić na trening ogólnorozwojowy, który pozwoli osiągnąć prawidłową masę oraz wytrenować kondycję. Ćwiczenia złożone rewelacyjnie wpływają na ogólne ukształtowanie sylwetki, spalenie tłuszczu oraz podstawowe wypracowanie mięśni. Letnie upały to z kolei idealny czas na ćwiczenia izolowane, to jest takie, które zmuszają do pracy tylko jedną grupę mięśni. Trening tego typu pozwala uzyskać idealną rzeźbę wybranej części ciała przy stosunkowo niedużym wysiłku. Jeżeli latem nie mamy ochoty pocić się na siłowni, ćwiczenia izolowane będą doskonałą propozycją.. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz polecany przez nas link.

ćwiczenia na siłowni

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Dość popularnym błędem – w szczególności w męskim gronie osób ćwiczących kulturystykę, jest koncentrowanie uwagi na górnych partiach ciała. Ćwiczymy bicepsy, klatę i kark, a przecież trening nóg jest tak samo ważny. Zobacz tutaj. W przypadku ćwiczeń izolowanych możemy wskazać ćwiczenia ud i pośladków oraz ćwiczenia łydki. Oczywiście, jest to jedynie uproszczony podział na poszczególne obszary ciała, jednak skuteczny izolowany trening nóg koncentruje się na precyzyjnie określonych mięśniach.

Jeśli objaśniana sprawa jest dla Ciebie użyteczna, sprawdź oprócz tego więcej szczegółów tutaj – te informacje także nie powinny pozostać niezauważone!

Wielką zaletą okresu letniego jest to, że ćwiczenia można realizować właściwie w dowolnym miejscu. Osobom stawiającym pierwsze kroki w kulturystyce polecane są specjalistyczne przyrządy do ćwiczeń, bo ograniczają one zakres ruchowy i w ten sposób minimalizują ryzyko wystąpienia kontuzji, natomiast osoby bardziej doświadczone mogą bez obaw wykonywać ćwiczenia w plenerze – co w przypadku pięknej aury może stać się dodatkową mobilizacją do ćwiczeń. Przy okazji polepszymy za darmo koloryt skóry, a nie od dziś wiadome jest, że piękna, czekoladowa opalenizna perfekcyjnie podkreśla rzeźbę mięśni, jak i całość wysportowanej, kulturystycznej sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*