Jakie zadania spełniają kurtki w ubiorze na co dzień, jaka będzie najbardziej odpowiednia zależnie od okresu roku

W naszej strefie klimatycznej w pewnych porach roku niezbędne staje się ubranie ciepłych ubrań. Czasami musi być ona nawet bardzo ciepła, bo bywają i u nas kilkudziesięcio stopniowe mrozy, ale tak naprawdę od jesieni do połowy wiosny przyda się coś, co będzie można na siebie włożyć w chłodne dni.

odzież

Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z ważniejszych części (sprawdź ofertę i kup zestaw naprawczy zacisku hamulcowego w motoargo.pl) takiej garderoby są najróżniejsze płaszcze oraz kurtki. Mają one podwójne znaczenie, po pierwsze powinny chronić przed wiatrami i chłodami, a po drugie ładnie wyglądać – w praktyce kurtka jest najbardziej widocznym elementem stroju i należy zadbać o to, żeby była także elementem modnym. Na szczęście jeżeli będzie chodzić o kurtki, to moda nie zmienia się wśród nich zbyt szybko, jak przykładowo przy sukienkach albo obuwiu, przykładowo wygodna i ciepła kurtka puchowa albo zawsze ponadczasowa kurtka skórzana (przeczytaj więcej) noszone być mogą przez wiele lat. Jednak jeżeli ktoś kupuje nową kurtkę, to jeśli zamierza ją użytkować więcej niż jedną jesień, to dobrze żeby pomyślał o tym, żeby była ona w miarę praktyczna oraz uniwersalna.

sporty zimowe

Autor: Goldwin

Kurtki zależnie od okresu roku i osoby je noszącej będą miały różną grubość. Zimą konieczne będzie użycie grubszej warstwy ocieplającej, która będzie chronić przed zimnem, w wielu przypadkach używane są również odpowiednie tkaniny odporne na wiatr i wilgoć.

Jeszcze większe możliwości ma kurtka narciarska (przeczytaj więcej), z racji tego że jest ona przeznaczona do uprawiania narciarstwa, to poza ochroną przed warunkami atmosferycznymi powinna również być wytrzymała – w końcu pewnie nie raz jej właściciel upadnie i przejedzie kilka metrów po stoku. Kurtki do noszenia na co dzień solidne, a bardziej stylowe, przy nich często wykorzystywanym materiałem do wypełnienia jest puch. Z kolei kurtki przejściowe nie będą już tak grube, choć z racji tego, że używane one będą przy różnych warunkach, to dobrze aby miały materiał odporny na wilgoć. To z kolei jest konieczne, jeśli chodzi o kurtki dziecięce wiosenne, w związku z tym że maluchy najczęściej nie noszą parasolek, to takie kurtki powinny mieć co najmniej odpowiedni kaptur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*