Odchudzanie – o czym należy pamiętać oraz co zrobić, jeśli nie zapewnia zadowalających wyników?

Dzisiaj popularna jest szczupła wysportowana sylwetka, więc nie należy się dziwić, że wiele osób decyduje się na odchudzanie, jeżeli ma kilka dodatkowych kilogramów.Niestety, proces ich gubienia nie zawsze jest taki prosty, jak może się wydawać, w szczególności jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że w sklepach oferowany jest faktycznie bardzo szeroki asortyment wszelkiego rodzaju smakołyków. O czym trzeba w pierwszej kolejności pamiętać planując swoje odchudzanie?

sport - fotka

Autor: 澎湖陽光阿有專業浮潛
Źródło: http://www.flickr.com

Ogromne znaczenie posiada własne zdrowie. Nie należy odchudzać się nazbyt intensywnie, mocno redukując kalorie, ponieważ to w konsekwencji negatywnie odbija się na zdrowiu – . Dieta powinna być oparta o warzywa, owocowe, źródła dobrych węglowodanów, a więc pełnoziarnisty chleb, brązowy ryż lub makaron oraz chude mięso. Ponadto, nie można zapominać o tłuszczach, jakie muszą być obecne w zdrowym jadłospisie. Z jakiego powodu? Duża ilość witamin rozpuszcza się w tłuszczach. W których produktach znajdziesz wartościowe tłuszcze? Przykładowo, rybach, awokado czy olejach. Osoby, jakie nie mają stosownej wiedzy w temacie zdrowego żywienia powinny się zastanowić nad skorzystaniem z porady specjalistów – dietetyków, jacy rozpisują dietę dopasowaną do indywidualnych potrzeb oraz wymagań konsumenta, a także biorą pod uwagę jego potencjalne schorzenia. W Poznaniu istnieje wiele poradni dietetycznych.

Naturalnie, kiedy zamierza się schudnąć, trzeba stosować nie tylko zdrową oraz zbilansowaną dietę, ale również wprowadzić do swojego codziennego życia trochę więcej ruchu. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną mogą zdecydować się na trening ławki treningowe indywidualny, prowadzony przez profesjonalnego trenera. W jakim celu? Trener dostosuje optymalne ćwiczenia i pokaże w jaki sposób je robić, by uzyskać możliwie jak najlepsze efekty. Poznańskie siłownie gwarantują pomoc wyspecjalizowanych trenerów i przygotowywanie diety.
Podsumowując, kiedy planuje się zrzucenie kilku kilogramów, a nie ma się niezbędnej wiedzy czy doświadczenia, wskazane jest skorzystać z usług fachowców: dietetyka oraz trenera – nie radzę sobie z odchudzaniem. Na szczęście, dzisiaj nie powinno się mieć z tym już żadnych trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*