Zrób sobie plac zabaw w domu

Ruch jest bardzo istotny dla samopoczucia człowieka. Wysiłek fizyczny zalecany jest zwłaszcza osobom, które dużo czasu spędzają na siedząco, a więc w biurze, przed ekranem czy w trakcie wykonywania zawodu kierowcy. Czynny wypoczynek może odbywać się przez zabawę. Czas płynie wtedy szybciej, a ruch daje więcej przyjemności. Ruch może odbywać się na wolnym powietrzu poprzez bieganie, spacery z psem, wycieczki rowerowe, sporty zespołowe.

tablica do darta

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com

Może również być uprawiany wewnątrz budynku, i to niekoniecznie na siłowni czy w ośrodkach fitness.Dostępnych jest bowiem wiele sposobów mniej lub bardziej aktywnego odpoczynku we własnym mieszkaniu. Nawet zwykłe popularne piłkarzyki >e-sklep< czy rzutki >link< wymagają odrobiny aktywności oraz szybkich reakcji od uczestników. Sprzęt sportowy

Istnieje duża liczba dyscyplin, które można trenować we własnym domu, dla rozrywki. Każdy sklep sportowy posiada w swojej ofercie akcesoria tego rodzaju, niejednokrotnie po okazyjnych cenach. Odrobinę wolnego miejsca w domu, mieszkaniu czy nawet garażu można do tego celu urządzić. Dobrym rozwiązaniem może być stół do tenisa. Popularny ping-pong nie jest bowiem wymagającą dyscypliną, a rozgrywka nawet na minimalnym poziomie umiejętności może być niezwykle relaksująca.

trening MMA

Autor: dan veal
Źródło: http://www.flickr.com

Dla fanów sportów walki oraz tych, którzy chcą w dobry sposób pozbyć się nadmiaru energii, odpowiednim rozwiązaniem są worki bokserskie, a do kompletu rękawice MMA lub inne.

Sprzęt treningowy

Dla wzmacniania kondycji, ukształtowania pożądanej sylwetki czy osiągnięcia niższej masy ciała wymyślono różnego typu maszyny do ćwiczeń. Wszystkie są dostępne na siłowniach, których również działa bardzo dużo. Nie każdy jednak preferuje ćwiczenia w towarzystwie innych. Dlatego oferowanych jest bardzo dużo urządzeń, służących do ćwiczeń w swoim mieszkaniu. Zalicza się do nich na przykład rowery punkt mycia rowerów ibombo treningowe, różnego rodzaju ciężarki oraz steppery. Te ostatnie służą do poruszania się podobnie jak w trakcie biegu. Interesującym i póki co mało znanym urządzeniem jest tak zwany poweriser lub powerizer – urządzenie w postaci sprężynowych szczudeł na nogi, służące do skoków i biegania na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*