Udajesz się na wyprawę w góry? Pamiętaj żeby zabrać ze sobą właściwy sprzęt!

W współczesnych czasach coraz częściej na miejsce naszych wakacji wybieramy góry. Okazuje się, że sporej liczbie osób znudziło się już leżenie plackiem na zagranicznych plażach, a oczywiście coraz bardziej cenimy sobie możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego.

plecaki turystyczne

Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com

Dla tego rodzaju celów bez wątpliwości odpowiednie są właśnie góry – można tam zazwyczaj cieszyć się ładną pogodą, a równocześnie aktywnie spędzić wolny czas. Jeżeli jednak wybierasz się w góry, pamiętaj żeby zawsze zabierać ze sobą potrzebny sprzęt – praktycznie każdy z nas co najmniej raz słyszał historie o turystach udających się w góry w klapkach i bez potrzebnego sprzętu – a przecież nie chcesz być kolejnym powodem do organizowania skomplikowanej akcji ratunkowej? Jeżeli nie, oczywiście już przed wyjazdem powinieneś zadbać o zgromadzenie odpowiedniego sprzętu.

Tym, co praktycznie każdy turysta winien mieć zawsze ze sobą, są poręczne plecaki wspinaczkowe (czytaj więcej tutaj). Dziewczyny bez wątpienia powinny zapomnieć na czas wyjazdu w góry o torebkach – są one całkowicie niepraktyczne i nie sprawdzają się dobrze w sytuacjach, gdy w górach potrzebne są obie ręce i swoboda ruchów. Plecaki wspinaczkowe teraz są z jednej strony niezwykle lekkie i zrobione z nieprzemakalnych materiałów, a zarazem są bardzo pojemne – dzięki temu możesz zabrać w góry zapasy jedzenia i wody, który pozwoli Ci spędzić miły dzień. Plecak (plecaki survivalowe) zdecydowanie powinien znaleźć się w Twoim wyposażeniu – inne akcesoria campingowe zależą praktycznie od tego, co konkretnie chcesz robić w górach i jaki konkretnie charakter ma Twoja wyprawa (czytaj więcej o akcesoriach campingowych). Jeśli chcesz zwyczajnie przejść się kilka godzin po górach, z pewnością nie będziesz potrzebować na przykład butli z gazem. Jeśli jednak planujesz prawdziwą wyprawę w góry na kilka dni, wtedy Twoje akcesoria campingowe niewątpliwie powinny obejmować większą liczbę akcesoriów.

Właściwie każdy, kto chodzi regularnie po górach, wie znakomicie, co będzie mu potrzebne w czasie następnej wyprawy.

Pamiętaj, żeby sprawdzić skrupulatnie stan swojego sprzętu zanim udasz się w góry. Jeżeli zauważysz jakieś uszkodzenia czy braki jeszcze w domu, bez wątpliwości będzie Ci je łatwiej uzupełnić. To bardzo istotne podczas wycieczek w góry, które planujesz odbyć w dalekiej i bliższej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*