Ciuchy termoaktywne – co to jest?

Mieszkam w górskiej krainie. Dla mnie widok zielonych w tej chwili gór za domem, zamglonych o świcie, to codzienność. Co w ogóle nie jest nudne. Wręcz przeciwnie – kiedy spozierasz na góry nie potrzeba ci już odbiornika telewizyjnego, wystarczy ciut uwagi. I mamy spektakl! Wcześnie rano bywa, że mgły unoszą się jak kurtyna w teatrze. Legendarna jest opinia, że górale potrafią intuicyjnie przewidzieć aurę.

góry

Autor: Matt Ming
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas gdy wybieramy się po bułeczki na śniadanie lub też po drożdżówki do najlepszej w okolicy cukierni, można na tym sposobie polegać. Kwestia staje się poważniejsza, a nawet zabójczo poważna, kiedy w planach mamy wycieczkę albo wyprawę w góry. Wówczas sprawdzanie prognozy pogody to rzecz podstawowa. Jednakże, nawet gdyby prognoza była sprzyjająca, rozsądnym pomysłem jest odpowiednie przygotowanie się. Każdy myślący, kuty na cztery nogi podróżny, nie zapomni o komfortowych trepach oraz plecaku „kominie”. Warto jednakże pamiętać także o odpowiednim ubraniu. Najistotniejsza reguła jest taka, iż ubieramy się należy włożyć kilka warstw ubrań, więc tak, by było nam łatwo w razie potrzeby zdjąć bądź włożyć dodatkowe ubranie. Ważne jest również, żeby się za bardzo nie przegrzać. Tu przychodzi nam z pomocą sportowa bieliznatermoaktywna – w tym miejscu przykłady ostatnio rekomendowane skarpety termoaktywne.

Jest ona osiągalna w postaci nawet jednorodnych kompletów termoaktywnych (tu zobaczysz więcej: koszulki termoaktywne). Są to ubrania z materii przyszłości. Konstrukcja tych ubrań składa się z mikroskopijnej wielości rurek, których zadaniem jest odparowywać krople potu ze skóry a równocześnie doprowadzać powietrze do skóry. Jest to osiągalne dzięki temu między innymi, że rureczki które tworzą materię przekrój tak duży by wypuścić kropelki potu jednak na tyle małe aby nie wpuścić mniejszych cząstek pary.

Zatem nie istotne czy wkładamy koszulki (zobacz koszulki z nadrukiem własnym) termoaktywne czy skarpetki termoaktywne, rękawiczki termoaktywne czy też komplety termoaktywne – wszystkie w/w części stroju powinny przylegać do ciała (im ściślej tym lepiej chronią przed chłodem). Tylko wtedy rureczki będą odprowadzały wilgoć na zewnątrz i „oddychać”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*