Myślisz o bieganiu? Warto zacząć od wizyty u lekarza sportowego

Wśród mieszkańców większych aglomeracji trwa moda na bieganie. Coraz więcej Polaków uprawia sport, a prawie 40 procent wśród nich robi to regularnie. Jak widać w tej dziedzinie życia coraz szybciej doganiamy państwa Unii. Także z perspektywy ekonomicznej jest to bardzo dobry wskaźnik. Wzrost zainteresowania zdrową kuchnią oraz aktywnym stylem życia coraz liczniejszej rzeszy obywateli oznacza, że poprawia się poziom życia w Polsce.

Bieganie to wciąż hobby zamożniejszych osób, z dużych miast, którzy są świadomi jak bardzo aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia. Bieganie to pewny przepis na zdrowie i dzięki niemu możemy zapobiec wielu dolegliwościom w przyszłości, na przykład otyłości, a także podnieść odporność organizmu. Stąd też właśnie ta dyscyplina aktywności fizycznej zyskała sobie taką popularność.

Po pierwsze truchtać potrafi każdy, tylko trzeba mieć dobre chęci i nie zniechęcić się na początku.Poza tym jest to czynność, którą można wykonywać w każdym miejscu, bez bez pomocy trenera. Jednak wielu amatorów joggingu zapomina, że, jak każda aktywność fizyczna również bieganie wymaga właściwego podejścia.

Fachowcy od medycyny sportowej przestrzegają przed uprawianiem sportu i lekceważeniem złego stanu swojego zdrowia. Lekarz sportowy z rehabilitacje.org radzi, abyśmy, zanim podejmiemy decyzję o intensywnym treningu, przebadali się i sprawdzili czy nie ma żadnych przeciwwskazań do takiej formy sportu.

Niestety obiegowa opinia, że nie ma przeciwwskazań do biegania to mit. Osoby, które zwłaszcza powinny rozważyć uprawianie joggingu to osoby z dużą nadwagą, a także z chorobą serca. O bieganiu powinni zapomnieć również ci, którzy maja problemy z kręgosłupem bądź mają kłopot z kolanami. Jeśli nie mamy pewności w jakim stanie jest nasz organizm, zanim rozpoczniemy regularnie biegać, należy pójść do specjalisty medycyny sportowej, który sprawdzi, czy jesteśmy w wystarczająco dobrej formie.

Także osoby całkowicie zdrowe, zanim zaczną przygodę z joggingiem muszą właściwie się przygotować. Markowe buty i modne sportowe ciuchy to za mało. Przede wszystkim należy pamiętać o rzetelnej rozgrzewce, a także rozciąganiu tuż po bieganiu. Dobry stretching, a także krótki masaż (sprawdź masaż leczniczy kraków) (), mogą zapobiec tak zwanym “zakwasom mięśni” w kolejnym dniu. Bezpośrednio przebiegniętej trasie mięśnie w nogach są rozgrzane, dlatego właśnie należy zadbać o ich rozruszanie, aby zapobiec potencjalnym kontuzjom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*