Po co warto odwiedzić sklep sportowy?

deskorolka

Autor: Sport-Shop
Źródło: http://www.sport-shop.pl/
Wszyscy zgodnie twierdzą, że ruch to samo zdrowie – nie ma w tym ani trochę przesady, póki rzecz jasna bierzesz się za to z głową i spokojem.

Po pierwsze, zanim odwiedzisz sklep sportowy i nabędziesz wymarzony sprzęt, dobrze jest sprawdzić, czy wymarzona dyscyplina jest tą, co da tyle frajdy, ile oczekujesz… i tutaj też powinieneś wykazać się przynajmniej kapką cierpliwości, bo terenowa jazda rowerowa, deskorolki, również jogging – wszystko to stanowi wyzwanie dla ciała i jeśli po pierwszym dniu rausz hormonów wprowadza w euforię, następnego dnia należy wyleżeć zakwasy, odciążyć nieprzyzwyczajone do wysiłku stawy i dać organizmowi trochę wytchnienia.

Sport-shop.pl - sklep sportowy

Źródło: Sport-shop.pl

Istnieje mnóstwo dyscyplin, jakie da się uprawiać z udziałem niewielkich środków pieniężnych, a które są zbawienne dla całego ciała. Przykładem jest bieganie, na podstawie którego wyrosło mnóstwo mitów i wyolbrzymionych oczekiwań, ale gdy ruch jest dla ciebie narzędziem nie do uzyskania sylwetki na plażę, ale raczej zachowania kondycji przez kilkadziesiąt nadchodzących lat, to jest znakomita dyscyplina. Podobnie jak jazda rowerem, bieganie – zwłaszcza bieganie przełajowe – pozwala nacieszyć się bliskością z czystym powietrzem i obejrzeć kawałek okolicznych terenów zielonych, czy chociaż otaczającego osiedla. Powiększa objętość płuc, świetną kondycję serca i angażuje praktycznie cały system kostno-ruchowy. Rower wymaga raczej trochę pojemniejszego budżetu, ale tylko odrobinę: najważniejsze, by posiadać rower, jaki będzie komfortowy, nie klęknie po jednym sezonie i nie narazi na niebezpieczeństwo w środku trasy. Na chłodniejszą pogodę użyteczna będzie także dobra odzież rowerowa.

Jeśli ruch interesuje cię dla trochę odmiennych przyczyn: raczej rozrywkowo, trochę towarzysko, doskonałe są łyżworolki. Idealne na odrobinę bardziej dynamiczny wypad niż przechadzka, gwarantuje szybkie tempo podróżowania, a jednocześnie do przejechania identycznego dystansu wymaga dużo mniejszego nakładu energii, niż chodzenie czy jogging. A kiedy chodzi tylko o sport (Wyjazdy na mecze Barcelony) wyczynowy, żeby było na co popatrzeć i móc zaimponować na osiedlu, świetnie poza rolkami spisują się deskorolki. Oba te sprzęty wymagają jednak skate-parku albo przynajmniej dobrej nawierzchni. Tak czy owak, dowolny rodzaj ruchu, kiedy zapewnisz sobie bezpieczeństwo, masz mocną wolę i nie zrezygnujesz po kilku dniach, przyniesie profity na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*