Jak biegać bez wypluwania płuc?

Po zimowym letargu, w ludziach budzi się przyrodzona potrzeba ruchu, jaka wspaniale łączy się z postanowieniami noworocznymi. „W tym roku wyszczupleję”, „zacznę biegać”, „rzucę palenie”, „przebiegnę maraton” – rozbrzmiewa znajomo? Co innego rzec, a co innego słowa zamienić w czyn. Im bliżej wiosny, tym częściej jestem zasypywany pytaniem – „w jaki sposób zacząć biegać?” I wydawałoby się, iż bieganie jest najprostszą odmianą ruchu.

Zaskocz nowym wyglądem na wiosnę!

Otwierasz szafę, zdejmujesz z wieszaka spódnicę, wkładasz… Coś tu nie gra. Czyżby skurczyła się w praniu? „Muszę zacząć się odchudzać” – głośno myślisz i w tym momencie opuszcza Cię dobry humor|. A co z paczką czipsów przed tv?

Po co warto odwiedzić sklep sportowy?

Ludzie zgodnie powtarzają, że ruch to klucz do zdrowia – nie ma w tym ani krzty przesady, kiedy oczywiście bierzesz się za to z rozmysłem i spokojem. Przede wszystkim, nim odwiedzisz sklep sportowy i nabędziesz wymarzony sprzęt, mądrze jest sprawdzić, czy ta upragniona dyscyplina stanowi tą, co da tyle frajdy, ile oczekujesz… i tutaj też należy wykazać się przynajmniej odrobiną cierpliwości, bo wyczynowa jazda rowerem, deskorolki, nawet jogging – wszystko to jest wyzwaniem dla ciała i jeśli po pierwszym dniu rausz hormonów wprowadza w euforię, następnego dnia należy wyleżeć zakwasy, doprowadzić do porządku nieprzyzwyczajone do wysiłku stawy i dać sobie nieco wytchnienia.

Myślisz o bieganiu? Warto zacząć od wizyty u lekarza sportowego

Wśród mieszkańców dużych aglomeracji trwa moda na jogging. Coraz więcej Polaków ćwiczy, a prawie 40 procent wśród nich robi to regularnie. Jak widać w tej sferze życia coraz szybciej doganiamy państwa Unii. Również z perspektywy ekonomicznej jest to bardzo dobry wskaźnik. Wzrost zainteresowania zdrową kuchnią oraz sportem coraz liczniejszej rzeszy obywateli oznacza, że poprawia się komfort życia w Polsce.