Jakie są najpopularniejsze argumenty przeciwników i zwolenników powszechnego dostępu do broni? Czy ta debata stale wzbudza tak wiele emocji?

Trzymanie w domu na własność broni wzbudza w wielu ludziach różne emocje. Niektórzy sądzą, że broń dobrze by była czymś powszechnym, inni natomiast mówią, że dostęp do niej powinien być utrudniony. Możliwy jedynie dla nielicznych, w szczególnych przypadkach.
Temat taki to nic nowego.

Jest on poruszany tak naprawdę za każdym razem, gdy dochodzi do jakichś sytuacji niebezpiecznych z użyciem broni. Często słyszymy o takich rzeczach gdy mowa o Stanach Zjednoczonych, w których dostęp do broni jest bardzo łatwy. W Ameryce jest niezwykle mocno zakorzeniona tradycja, jeśli chodzi o dostępność do broni oraz jej używania w momencie zagrożenia zdrowia lub mienia. To w Stanach mamy sporo firm z tradycjami, jakie produkują broń. Dobry przykład to Smith&Wesson otworzona w 1852 roku . To duże oraz rozpoznawane niemal wszędzie na świecie przedsiębiorstwo, jakie między innymi produkuje broń palną jak i wyposażenie dla służb mundurowych. Natomiast tego typu firm jest o wiele więcej.
jazda konna

Autor: Goldwin
Dość dużo jest osób, które sądzą, iż także w naszym kraju dostęp do broni powinien być powszechny. Sądzą oni, iż to zwiększyłoby stopień bezpieczeństwa obywateli, jacy mogliby obronić się na wypadek włamań albo napaści. To miałoby w pewnym stopniu wyrównywać szansę pomiędzy obywatelem, a osobom stwarzającą zagrożenie. To jedna strona, natomiast inni obawiają się, że posiadanie broni uruchomi lawinę incydentów z jej udziałem. Wiele ludzi nie będzie miało skrupułów, by po nią sięgnąć.
Dla części (lusterka do skutera) osób broń to jedynie broń palna, jednak warto pamiętać też o różnych narzędziach, które są przykładowo używane na polowaniach. To na przykład noże różnego rodzaju. Jednym z bardziej znanych jest nóż fixedy, którego ostrze nie jest składane. Nóż dzięki temu jest niesamowicie trwały oraz mocny. Sprawdza się świetnie na wyjazdach survivalowych. Taki sprzęt to również broń, która jest w ciągłym użyciu. Dlatego można by przemyśleć argument ludzi obawiających się, iż w przypadku powszechnego dostępu do broni, wiele osób będzie używać jej bez opamiętania.
Właściwie sporo rzeczy może uchodzić za broń, wszystko zależy od pomysłowości. Tak naprawdę krzywdę można sprawić drugiej osobie wszystkim i to nawet ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego może niekoniecznie warto się obawiać sytuacji, kiedy to broń będzie łatwo dostępna. Gdy ktoś będzie chciał wyrządzić komuś krzywdę, to jest w stanie zrobić to i bez broni.

Z pewnością pomocny może być system ewidencji i kontrolowanie do czego wykorzystywana jest broń. Natomiast debata odnośnie dostępu do broni to temat stale burzliwy, który dzieli członków społeczeństwa. Każdy posiada wszak swoje argumenty stające za albo przeciw powszechnemu dostępowi do broni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*