O czym powinien pamiętać kulturysta? Co pomoże osiągnąć wymarzony rezultat?

Kulturystyka jest szczególnie popularna wśród mężczyzn. Chcą oni zbudować idealną masę ciała, która będzie ich ozdobą, lecz również będzie pokazywała ich siłę. Najważniejszym budulcem mięśni w naszym organizmie jest białko. To właśnie białka należy dostarczać bardzo dużo swojemu organizmowi. Z tego powodu też stosuje się różne suplementy diety jak i odżywki z większą niż zwykle ilością białka.

sport - obrazeczek

Autor: Flowizm …
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z takich pomocnych składników jest BCAA. Są to aminokwasy rozgałęzione, jakie dodawane są do wielu odżywek. To one właśnie przyspieszają syntezę białek, a dzięki nim też wydzielana jest większa ilość hormonów tak zwanych budujących. Hormon wzrostu to jeden z nich. Tego typu składniki muszą być dostarczane dodatkowo, ponieważ nasz organizm sam ich nie wytwarza. Mogą być one dodawane do glutaminy albo kreatyny.

To właśnie kreatyna jest kolejnym istotnym składnikiem. To ona posiada duży wpływ na budowanie masy mięśniowej jak też w odczuwalny sposób podnosi ich siłę. Żeby przyspieszyć w jakimś stopniu działanie składnika, jakim jest kreatyna, specjaliści proponują przyjmować ją wraz z beta-alaniną. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej obowiązkowo sprawdź stronę budujmase.pl. W ten sposób efekty będą lepsze. Oprócz tego jej dodatek sprawi, iż wydolność naszych mięśni będzie po prostu lepsza, a my nie zmęczymy się tak szybko. Beta-alanina jest w stanie opóźnić przyjście zmęczenia. W związku z tym nasz trening (zobacz trener osobisty wrocław) może być i dłuższy ale też bardziej intensywny, aniżeli normalnie.

Ważne może być także białko serwatkowe. Kulturyści zażywają takie białko zarówno przed samym treningiem, jak też po nim. Ten składnik może występować pod postacią koncentratu, izolatu albo też hydrolizatu. W zależności od postaci, tempo przedostawania się tego typu białka do mięśni może być szybsze albo też wolniejsze. Najszybciej przyswaja się białko pod postacią hydrolizatu. Najwolniej natomiast będzie przyswajalny koncentrat, gdyż gdzieś mniej więcej po godzinie od zażycia preparatu. Kulturystom pomóc może także kofeina. To ona pobudza nas do pełnego energii funkcjonowania. Szczególnie sprawdza się, gdy czujemy się zmęczeni albo też śpiący. Najlepiej przyjąć około 200 mg przed planowanym wysiłkiem.

Oprócz powyższych składników nie wolno zapomnieć o witaminach, kwasach omega-3, jak również o ważnych składnikach mineralnych. Białko to nie wszystko, czasami niektórzy z kulturystów o tym zapominają. Więcej ciekawych informacji przeczytasz zobacz tu. Należy przecież zjadać w swojej diecie odpowiednią porcję owoców jak również warzyw. Oprócz tego musimy również przyjmować witaminy oraz składniki mineralne w suplementach diety. Wspomniane wcześniej kwasy tłuszczowe omega-3 wspierają beztłuszczowy rozwój tkanki mięśniowej, redukując przy tym tkankę tłuszczową.

Jak widzimy białko i kreatyna to nie wszystko. Jeśli chce się w poważny sposób podejść do takiego tematu, to należy pogłębiać własną wiedzę na temat specjalnej diety, jak też różnych suplementów diety, potrzebnych do uzyskania doskonałych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*