Jak biegać bez wypluwania płuc?

Na wiosnę, w człowieku budzi się naturalna potrzeba ruchu, jaka świetnie łączy się z noworocznymi postanowieniami. „W tym roku wyszczupleję”, „zacznę uprawiać sport”, „rzucę palenie”, „przebiegnę maraton” – brzmi znajomo? Co innego rzec, a co innego powyższe frazy zamienić w czyn. Im bliżej wiosny, tym nagminniej jestem zasypywany pytaniami – „jak zacząć biegać?” I wydawałoby się, iż bieganie jest najprostszą odmianą ruchu.

Znajdź nas

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com

Bieganie to najogromniejszy altruista współczesnych czasów. Mało wymaga, a tak wiele daje od siebie. Przykłady? Proszę bardzo. Bieganie: daje pożądane rezultaty szybciej aniżeli inne formy aktywności , nie wymaga wcześniejszego treningu ani drogiego wyposażenia, jest to aktywność, którą zdołamy praktykować dosłownie wszędzie, pozwala na wsłuchanie się we własne myśli, obniża tętno, to najbardziej skuteczna pigułka przeciwdepresyjna, modeluje figurę, zwiększa wydolność organizmu, spala tłuszcz, przynosi mnóstwo energii, przynosi poczucie, iż możesz wszystko.

W jaki sposób zacząć biegać? Potrzebne są trzy rzeczy: buty do biegania (na przykład Adidas ZX Flux), miejsce do biegania a także przede wszystkim ochoto.

Jeżeli zaciekawił Cię ten materiał, koniecznie sprawdź ponadto ten link! To świetna oferta i tutaj odnajdziesz dodatkowe informacje.

Reszta jest bezcelowa! Oczywiście możesz stracić kilkaset złotych w specjalnym markecie dla biegaczy, zaopatrując się w modny dresik, buty Air Jordan Retro z najświeższej kolekcji itd. Ale po co? Wpierw schwyć bakcyla, następnie z wolna wyposażaj się w profesjonalne wdzianko. Kupując super sprzęt już na początku przygody z joggingiem, nie będziesz lepszym biegaczem.

maraton

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com

Najogromniejszy błąd to za prędko i za dużo. Każdy z nas rozpoczynając przygodę z bieganiem, zaczyna z innego poziomu wyjściowego. Znaczy to że dla jednego przebiegnięcie piętnastu minut bez żadnego przystanku nie będzie stanowiło większego problemu, tymczasem znajdą się osoby, którym po kilkuset metrach truchtu serce podejdzie do gardła. Na początek przeplataj bieg z marszem, pomału minimalizując czas marszu przy jednoczesnym zwiększaniu czasu biegu w butach air jordan retro. Więcej nie oznacza lepiej. Ostrożnie zwiększaj pokonywane dystanse.

Priorytetem jest identyfikacja celu, najlepiej na początku. Może to być poprawienie nastroju, schudnięcie czy poprawienie tężyzny. Nieważne! Wiedzieć gdzie się biegnie, to znaczy mieć pojęcie jak stawiać sobie cele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*