Otyłość – przyczyny, skutki i sposoby na pozbycie się jej

Nasze społeczeństwo prowadzi raczej siedzący tryb życia, ma niewiele aktywności fizycznej, a to wywołuje choroby cywilizacyjne, między innymi otyłość. Jedynie 2 % Polaków uważa się za otyłych, niestety z medycznego punktu widzenia dotyczy to aż 53% dorosłych obywateli! Poza niewystarczającą ilością ruchu nadwadze sprzyjają takie czynniki jak złe,nadmierna ilość soli, rozregulowanie gospodarki hormonalnej wywołana zarówno tabletkami antykoncepcyjnymi i innymi lekami, jak i jedzeniem mięs (między innymi drobiu) nafaszerowanych hormonami.

Otyłość u mężczyzn

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę jak katastrofalne skutki dla naszego organizmu może mieć nadmierna waga. Nie tylko powoduje problemy z krążeniem krwi oraz sercem, ale i wykańcza stawy, które są zbyt mocno obciążone, wielokrotnie zwiększa szansę na to, że będziemy cierpieć na żylaki… ponadto tłuszcz obrasta liczne z naszych narządów wewnętrznych tym samym pogarszając ich działanie i skracając nam życie. Naturalnie nie wspominam już o aspektach wizualnych i psychicznych. Zobacz również: ()

Jak żyć, żeby się przed tą przypadłością uchronić? By mieć piękne, zdrowe ciało i dobre samopoczucie? Naturalnie przede wszystkim zbilansowana dieta i aktywność fizyczna są najważniejsze. Nie należy uskuteczniać karkołomnych diet, gdyż zwykle przynoszą one więcej szkody niż pożytku – wykańczają organizm, a następnie zagraża nam tak zwany „efekt jojo”.

Otyłość, Światowy Dzień Walki z Otyłością

Autor: Poprostuzdrowo.pl
Źródło: Poprostuzdrowo.pl

Na rynku osiągalne są też różnego rodzaju tabletki odchudzające, które w różny sposób wywierają wpływ na organizm.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna wiadomość. Więc kliknij tu gabinet fizjoterapii wrocław i przeglądaj bez ograniczeń następne fachowe wpisy.

Niektóre przyspieszają metabolizm, inne ograniczają wchłanianie węglowodanów lub tłuszczów, a jeszcze inne pęcznieją w żołądku i zmniejszają łaknienie. Można je używać dodatkowo, należy jednak mieć na uwadze, że odchudzanie przyniesie oczekiwane rezultaty tylko wówczas, kiedy będzie rezultatem wielu czynników.

Godną wspomnienia odpowiedzą na potrzeby osób, które źle czują się w swoim ciele i chcą schudnąć, jest program XL-S MEDICAL oferujący racjonalne sposoby osiągnięcia wymarzonej sylwetki. (Apteka internetowa Strywald) Można do niego dołączyć na stronie internetowej. Znajdziemy na niej wiele godnych uwagi informacji dotyczących zdrowego trybu życia, porady specjalistów, jak również ułatwiające proces chudnięcia środki farmakologiczne w korzystnej cenie, której pozazdrościła by niejedna apteka internetowa. Jest tam też funkcja umożliwiająca obliczenie wskaźnika masy ciała i na tej podstawie stwierdzenie, czy mamy się czym martwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*