Czy to kolejna rewolucyjna dieta czy może nic nowego? Co sądzić o diecie “8 godzin”. Dowiedz się z czym się to je

Dieta 8 godzin to jedna z najnowszych propozycji dla tych, którzy pragną zrzucić zbędne kilogramy bez restrykcyjnego ograniczania jedzenia. Jej twórcami są David Zinczenko i Peter Moore, którzy przedstawiają swoją dietę jako zrzucanie kilogramów bez ograniczania jedzenia.

Dieta 8 godzin polega na pilnowaniu pory kolejnych posiłków, tak aby porcje żywieniowe spożywane było przez osoby na diecie jedynie w trakcie 8 godzin przez dobę. Twórcy tej zaskakującej metody odchudzania obiecują, że jeśli uda nam się przestrzegać takiego czasu możliwe jest pozbyć się nawet 5 kilogramów w ciągu tygodnia. Ważne jest też, żeby nie dojadać poza podanym czasem spożywania posiłków. Jeśli chodzi o spożywane pożywanie, nie ma tu ograniczeń. Możemy jeść to na co mamy ochotę, rzeczą oczywistą jest natomiast, iż jeżeli zamierzamy przez 8 godzin zajadać się ciastkami to rezultat będzie niestety opłakany.

dieta

Autor: Vassilis
Źródło: http://www.flickr.com

Posiłki muszą w związku z tym być zbilansowane, jednak nie trzeba aż nadto liczyć kalorie przez nas spożywane. Zaletą tej diety, według jej autorów jest czas, który dajemy naszemu ciału na odpoczynek i przetrawienie pokarmów przyjętych przez nas przez wspomniane 8 godzin. Organizm otrzymuje 16 godzin na trawienie oraz pozbycie się sporej ilości toksyn z naszego organizmu co wpływa korzystnie nie tylko na nasza wagę, lecz również na dobre samopoczucie. Dieta 8 godzin mimo iż ma wielu zwolenników ma także duże grono sceptyków, którzy zarzucają twórcom promowanie swego rodzaju głodówki.

Należy jednak wiedzieć, iż dużo zależy od naszego trybu życia, od tego ile się ruszamy i wydolności organizmu. Nie wszyscy mamy takie same parametry życiowe, dla niektórych dieta 8 godzinna może okazać się doskonałym sposobem na zrzucenie nadmiaru kilogramów, dla pozostałych natomiast może być powodem efektu jo-jo. Mimo wszystko pamiętajmy, żeby ciągle mieć rękę na pulsie i samemu, bez specjalnych diet kontrolować, co spożywamy oraz w jakich ilościach. Pomocny w tym jest na pewno przelicznik kalorii. Dzięki temu będziemyorientować się,jaką ilość kalorii przyswajamy w trakcie dnia oraz czy można coś z tym zrobić.

Tylko teraz oceń terapia manualna lublin ten artykuł, który jest bardzo ciekawy. Zrób to właśnie teraz! Przekonasz się, że rzeczywiście należy to zrobić!

Wszystkie diety powinny się na tym opierać..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*