Kontuzja? Wypróbuj skuteczną kurację na różne urazy

Mawia się, że nawet w raju nieszczęścia uwielbiają chodzić po ludziach. Spędzamy urlop w cudownym kurorcie, jest naprawdę jak w raju, bo pogoda jest wspaniała i warunki zakwaterowania też są wyjątkowe. Najlepsze są jednakowoż rozrywki, gry, zabawy na plaży, a później kąpiel w perfekcyjnie przezroczystej wodzie.

doktor ikona

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Nieszczęście jednakże czai się za rogiem, chodzi za nami, zaciera ręce i czeka na chwile, w której nas zaatakuje. Jeszcze nie w tej chwili, jeszcze nie dzisiaj, ale w końcu dezorganizuje nam urlop. Zamiast dalej miło spędzać czas na urlopie musimy prędzej wrócić do Polski i zacząć naprawiać to, co zostało nam zepsute.

Czeka Cię żmudna i długa rehabilitacja, o tak, ale na szczęście jest sposób na szybką i działającą terapię. Najlepszym rozwiązaniem jest terapia u dr Paradowskiego. Czynniki wzrostu to najprościej ujmując białka, stymulują one procesy naprawcze i regeneracyjne tkanek po kontuzji. Najbardziej pokaźna ich ilość znajduje się w ziarnistościach płytek krwi, z nich uwalniane są czynniki w odpowiedzi na uszkodzenie tkanek w czasie procesu krzepnięcia krwi. Dzięki wpływowi czynników wzrostu stymulowana jest migracja komórek w miejsce kontuzji, tam następuje namnażanie i różnicowanie.

Kule ortopedyczne

Źródło: www.foter.com

Już od co najmniej kilku lat czynniki wzrostu są stosowane w różnych gałęziach medycyny, najczęściej do skutecznej stymulacji gojenia tkanek. Świetnie sobie dają radę w ortopedii, gdzie stosuje się je do przyspieszenia zrostu kostnego i gojenia tkanek miękkich (mięśnie, ścięgna).

Jeżeli istotnie chcesz dokładniej zgłębić to zagadnienie, kliknij jeszcze tu i zdobądź użyteczne info (https://www.audika.pl/aparaty-sluchowe). Ono niewątpliwie będzie dla Ciebie przydatne.

Czynniki wzrostu to uniwersalny lek, który umożliwia wyleczenie każdego schorzenia ortopedycznego, lecz pole stosowania tej metody wykracza daleko poza jedną specjalizację. W warunkach operacyjnych możemy stosować czynniki wzrostu dla działania, jakie wspomaga leczenie stawów rzekomych kości czy przykładowo w rekonstrukcjach więzadeł w kolanie. W największej jednak ilości wypadków stosuje się terapię czynnikami wzrostu w ambulatoryjnym leczeniu zmian zwyrodnieniowych.

Ważny odnotowania jest szczegół, iż z racji, że podczas terapii czynnikami wzrostu mamy kontakt tylko z własną krwią, nie ma ryzyka dolegliwości wirusowych. Jest jednakowoż wada – bolesność podania. Parę dni po podaniu, wielu pacjentów odczuwa dolegliwości bólowe w miejscu kontuzji. Co ważne, niektóre rodzaje leków przeciwbólowych są w stanie zniszczyć skuteczność działania czynników wzrostu, trzeba więc każdy przyjmowany lek skonsultować z lekarzem. W przeciwnym razie cała terapia może się nie udać – zobacz również .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*