Jakimi osiągnięciami może się pochwalić drużyna Real Madryt?

Jest to hiszpański klub sportowy, który powstał w 1902 roku. Jest znany on przeważnie z sukcesów drużyny piłki nożnej. Zdobył 33 razy mistrzostwo Hiszpanii i 13 razy Puchar Europy. Zdobył też bardzo dużo innych trofeów.

natura

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Real Madryt odegrał bardzo znaczącą rolę w historii światowej oraz hiszpańskiej piłki nożnej. To z inicjatywy działaczy tego właśnie klubu powstał Puchar Króla. Ten klub reprezentował także hiszpański Związek Piłki Nożnej i stał się jednym ze współzałożycieli FIFA w 1904 roku. W 1928 roku klub ten odnalazł się w pierwszym zestawie klubów, które tworzyły Primera Division. W 1955 roku ten klub stał się jedną z drużyn, które uczestniczyły w pierwszej edycji Pucharu Europy. Puchar Europy został przez niego wygrany i obronił to trofeum 4 razy z kolei. Jest to także jedyny klub w historii, który po przemianie nazwy wymienionych rozgrywek na Ligę Mistrzów UEFA w 1992 r., uzyskał trofeum Ligi Mistrzów 3 razy z kolei. Tak Real Madryt jak i Atletico Madryt różnią się od siebie pod wieloma względami w tym także w aspekcie kibicowskim czy też politycznym.
tenisista

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym początku życia obu klubów zarysował się bardzo wyraźnie podział pomiędzy kibicami tych obydwu drużyn. Szefostwo Realu podniosło ceny biletów, dlatego na mecze Królewskich przychodzili jedynie bogaci mieszkańcy Madrytu czyli bogaci mieszczanie i burżuazja. Publiczność rywala Realu to była w głównej mierze biedniejsza część miasta czyli proletariat i robotnicy. Pierwsi utożsamiali się często z poglądami prawicowymi, a drudzy z lewicą. Różnice są widoczne także w wypadku stadionów obu tych drużyn.http://gabinetfizjopunkt.pl/ fizjoterapiaStadion Realu zbudowany został przy arystokratycznej ulicy Castellana, a stadion Atletico został zbudowany przy browarze nad rzeką Manzanares. Herb Realu Madryt po raz pierwszy został pokazany w dniu 6 marca 1902 roku, kiedy to ten klub został założony przez grupę ludzi.

Pierwszy wygląd herbu był stworzony od inicjałów C F M, ale w oficjalnych rozgrywkach mecze, które odnosiły się do stowarzyszeń sportowych określały, że herb Madrytu bardziej powinien być przejrzysty. Później chodziło o to, żeby herb stał się w większym stopniu współczesny. Przełomową chwilą był rok 1920.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*