Czy warto liczyć kalorie

Na lekcjach matematyki były nam niezbędne kalkulatory. Początkowo były liczydła i uczenie się dodawania na palcach albo cząstkach mandarynki, czy też słodyczach. Uczyliśmy się liczyć. Jednak z biegiem czasu zaczynaliśmy liczyć poważniejsze rzeczy. Wymyślaliśmy jak odłożyć kieszonkowe. Jeżeli chodzi o przeliczanie pieniędzy to zostaje nam to do końca życia. W dorosłym życiu to ile mamy środków na koncie jest bardzo istotne. Ale nie jedynie przeliczanie pieniędzy nam zostaje, dodatkowo liczymy też kalorie.

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

kiedyś liczyło się jedynie ile mniej więcej mąki powinniśmy wrzucić do ciasta albo ile soli wrzucić do garnka ziemniaków, teraz ważne jest ile kalorii przyjęliśmy i ile daliśmy radę spalić. Kalkulator kalorii daje nam możliwość w odpowiedni sposób się odżywiać. Jeśli nie jest to istne wariactwo, tzn.tj. nie martwimy się każdą zjedzoną rzeczą to nie jest źle. Gorzej, gdy będąc zwykłym człowiekiem uzależniamy wszystko od ilość spożywanych kalorii. O ile w przypadku profesjonalnych sportowców odpowiednia ilość kalorii jest niezmiernie istotna, o tyle w świecie normalnego człowieka nie musimy nadmiernie się tym zajmować. Oczywiście, jeżeli mamy nadwagę to warto zadbać by bilans kaloryczny był właściwy. Jednak nie zwariujmy na tym punkcie. Aktualne informacje o odchudzaniu dotyczące zagadnień takich jak. tabela kaloryczności można bez problemu znaleźć w internecie lub też na odpowiednich serwisach.

Na diecie
Wszyscy słyszeliśmy o dietach różnego rodzaju. Niektórzy robią sobie dni bez mięsa, inni wybierają diety kapuściane, a jeszcze inni pochłaniają, wszystko. Dobrze nie zapominać o tym, że dieta tak naprawdę musi zostać dobrana indywidualnie. Każdy organizm jest inny i nie istnieje coś takiego jak odpowiednia dieta dla wszystkich. Jedni potrzebują większej ilości pewnych produktów pozostali potrzebują ich mniej. Jeżeli naprawdę chcemy dbać o swoje ciało powinniśmy pójść do dietetyka. Jedynie w taki sposób będziemy mieć odpowiednio zbilansowaną dietę. Wiadomo, że są zasady, z których dobrze skorzystać, tj. spożywanie pięciu posiłków dziennie, picie półtora litra wody. Pamiętajmy również o tym żeby pozbyć się z menu rzeczy ciężkostrawnych. Unikajmy też smażonych potraw. Nie znaczy to wcale, że raz w miesiącu nie można skusić się na frytki albo też na smażone pierogi. Nie dajmy się zwariować. Pamiętajmy o rozsądku w jedzeniu a na pewno nasze życie zyska inny wymiar. Nieodpowiednio dobrana dieta owocowo warzywna wczasy może jedynie nam zaszkodzić. Drugim istotnym elementem jest dobry trening (w tym miejscu polecamy zwłaszcza trening interwalowy). Do zobaczenia z piękna figurą na wiosnę!

Posted in Bez kategoriiTagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*